• 09128885963
  • 09393993390
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

امنیت اطلاعات و شبکه

در این بخش آموزش های مربوط به امنیت شبکه قرار دارد

Teslacrypt

هشدار: تروژان جدید Teslacrypt

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

(( این هشدار را جدی بگیرید ))

 

با توجه به گزارشات دریافتی در خصوص تکثیر تروژان جدید Teslacrypt در سراسر اینترنت ،خواهشمند است به منظور جلوگیری از هر گونه صدمه ای بر روی اطلاعات خود به نکات زیر توجه لازمه را داشته باشید :

Teslacrypt جدیدترین نوع Ransome است. همانند سایر انواع Ransome این تروژان نیز از طریق ایمیل های spam در شبکه توزیع می شود.در فولدر spamها و یا Inbox  خود ایمیلی را خواهید دید که از شخصی ناشناس ارسال شده و حاوی یک فایل پیوست می باشد و در قسمت موضوع آن ممکن است جمالتی از قبیل “Urgent” )ضروری یا  “ Attached Important Documents ”فایل های پیوست شده مهم ) و یا جمالتی از این قبیل مشاهده شود. این راهکاری است که از سوی مجرمان جهت جلب توجه شما استفاده می شود. به محض باز شدن این ایمیل، سیستم شما آلوده به Teslacrypt می شود.لذا لازم است از باز کردن ایمیل های ناشناس و غیر معمول جداً خودداری نمائید .

علل خطرناک بودن TeslaCrypt :

نخستین هدف هکرهای تولید کننده این تروژان، دریافت هرچه بیشتر پول از کاربران می باشد. به همین دلیل، آنها کاربران را با عدم دسترسی به فایل ها و برنامه هایشان دچار ترس و واحمه می کنند. معمولاً هکر با این روش درخواست دریافت پول از کاربر را می کند که معمولاً نتیجه ای برای کاربر در بر نخواهد داشت .

توجه داشته باشید که در صورت عدم رعایت نکات ایمنی و باز کردن ایمیل هایی مانند مورد اشاره بالا،  TeslaCrypt به سرعت بر روی سیستم شما تکثیر و کلیه اطلاعات ایجاد شده شما را کد گذاری کرده و غیر قابل استفاده می کند.

فایل هایی که توسط TeslaCrypt رمزنگاری می شوند، عبارتند از:

.sql, .mp4, .7z, .rar, .m4a, .wma, .avi, .wmv, .csv, .d3dbsp, .zip, .sie, .sum, .ibank, .t13, .t12, .qdf, .gdb, .tax, .pkpass, .bc6, .bc7, .bkp, .qic, .bkf, .sidn, .sidd, .mddata, .itl, .itdb, .icxs, .hvpl, .hplg, .hkdb, .mdbackup, .syncdb, .gho, .cas, .svg, .map, .wmo, .itm, .sb, .fos, .mov, .vdf, .ztmp, .sis, .sid, .ncf, .menu, .layout, .dmp, .blob, .esm, .vcf, .vtf, .dazip, .fpk, .mlx, .kf, .iwd, .vpk, .tor, .psk, .rim, .w3x, .fsh, .ntl, .arch00, .lvl, .snx, .cfr, .ff, .vpp_pc, .lrf, .m2, .mcmeta, .vfs0, .mpqge, .kdb, .db0, .dba, .rofl, .hkx, .bar, .upk, .das, .iwi, .litemod, .asset, .forge, .ltx, .bsa, .apk, .re4, .sav, .lbf, .slm, .bik, .epk, .rgss3a, .pak, .big, wallet, .wotreplay, .xxx, .desc, .py, .m3u, .flv, .js, .css, .rb, .png, .jpeg, .txt, .p7c, .p7b, .p12, .pfx, .pem, .crt, .cer, .der, .x3f, .srw, .pef, .ptx, .r3d, .rw2, .rwl, .raw, .raf, .orf, .nrw, .mrwref, .mef, .erf, .kdc, .dcr, .cr2, .crw, .bay, .sr2, .srf, .arw, .3fr, .dng, .jpe, .jpg, .cdr, .indd, .ai, .eps, .pdf, .pdd, .psd, .dbf, .mdf, .wb2, .rtf, .wpd, .dxg, .xf, .dwg, .pst, .accdb, .mdb, .pptm, .pptx, .ppt, .xlk, .xlsb, .xlsm, .xlsx, .xls, .wps, .docm, .docx, .doc, .odb, .odc, .odm, .odp, .ods, .odt

پس از آلوده شدن فایل ها به این تروژان، فایل های اصلی پاک شده و فایل هایی با نامهای قبلی و با پسوند vvv. جایگزین آنها می شوند  و غیر قابل برگشت می باشد .

در نظر داشته باشید این تروژان در حال حاضر با هیچ آنتی ویروسی قابل تشخیص نبوده و پس از آلوده کردن سیستم نیز ،از بین بردن آثار آن غیر ممکن خواهد بود .


1000 کاراکتر باقیمانده است


کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت به مهندس حسن رئیسی تعلق دارد.

طراحی،پیاده سازی و بهینه سازی توسط وب سایت سازان

WEBSITESAZAN.COM